0914 125 504 support@greenweb.sk

Overte si dostupnosť vašej domény:


Prečo GREEN WEB ?

Mnohí ľudia sú prekvapení, keď im povieme, že internet nie je až taký „zelený“ a že v žiadnom prípade nie je ekologicky nezávadný. V skutočnosti štúdie ukazujú, že v roku 2005 webhostingový priemysel použil tak veľa energie na napájanie svojich serverov ako ekvivalent 35 veľkých elektrární. Štúdie ukázali, že do roku 2020 bude webhostingový priemysel taký veľký znečisťovateľ ako letecký priemysel.

Je dôležité, aby toto odvetvie „zozelenelo“ a preto ako prvý na Slovensku ponúkame svetovo najekologickejší webhosting. Vytvorili sme pre vás certifikovaný, zelený, ekologický webhosting kde môžete hosťovať vaše webové stránky. Dúfame, že si vyberiete ísť „zelenou“ cestou a prispejete tak k zníženiu znečisťovaniu našej planéty.

Aby sme znížili znečisťovanie životného prostredia, využívame veternú energiu. V skutočnosti, s veternou energiou sme schopní nahradiť až 3-násobok bežnej energie použitej na napájanie našich serverov, čo znamená, že vaše webstránky budú poháňané 300% veternou energiou, a uhlíková stopa vašich webstránok bude nulová!

Pracujeme s Bonneville Environmental Foundation na báze využívania veternej energie, ktorú používame na napájanie našich serverov a sme tiež členom EPA (Agentúry ochrany životného prostredia Spojených Štátov), nakoľko naše servery sa nachádzajú v datacentrách v USA.