0914 125 504 support@greenweb.sk

Overte si dostupnosť vašej domény:


Často kladené otázkyTu nájdete odpovede na najčastejšie otázky okolo webhostingu a domén.Prečo je "zelený" webhosting lepší ako ostatné?


Pretože "zelený", teda ekoloogicky nezávadný webhosting, je služba, ktorá je šetrná k životnému prostrediu. Serverovne, v ktorých sa nachádzajú servery, sú napájané elektrinou z veterných elektrární, ktoré produkujú elektrinu z vetra. Ako záložný zdroj sú použité vysokokapacitné slnečné kolektory, takže v prípade potreby je využitá náhradná elektrická energia - opäť, šetrná k životnému prostrediu.


Ak si objednám webhosting od Greenwebu, ako ukážem návštevníkom, že môj web je "zelený"?


Po zakúpení webhostingových služieb od Greenwebu si budete môcť zobraziť logo na vašej webstránke, a tiež vašu webstránku zaregistrujeme u Cleanbits. Ich logo si tiež budete môcť zobraziť na vašom webe.


Čo všetko zahrňuje webhosting od Greenwebu?


Parametre webhostingu samozrejme závisia od toho, ktorý webhosting si vyberiete. Parametre sa líšia v kapacite diskového priestoru, počte subdomén, emailových účtov...atď. Každopádne, ku každému webhostingu dostane zákazník okrem iného aj administratívne prostredie CPanel (v slovenčine), software SOFTACULOUS (vyše 260 rôznych skriptov, ktoré je možné inštalovať v priebehu pár sekúnd), spam ochranu, štatistické programy AWSTATS a WEBALIZER, error logy a hlavne 30-dňovú záruku vrátenia peňazí bez udania dôvodu.


Naozaj je doména za €0,00 zadarmo?


Áno, naozaj. Doména za €0,00 je len podmienená objednaním niektorej z webhostingových služieb tak, ako je to uvedené v cenníku domén. V skratke : ceny domén sa odvíjajú od objednaného druhu webhostingu.


Som začínajúci živnostník (spoločnosť). Potrebujem webhosting úplne zadarmo. Je to možné?


Áno, je to možné. Aj my sme raz začínali a vieme aké ťažké sú začiatky. Ak si myslíte, že práve vy by ste mohli dostať webhosting zadarmo, neváhajte a napíšte nám, prečo by sme práve Vám mali odklepnúť webhosting zadarmo. Každej takejto žiadosti sa budeme venovať individuálne a v priemere 9 z 10 žiadostí tento webhosting dostane.


Čo sa stane, ak neuhradím faktúru včas?


Každá faktúra má dvojtýždňovú dobu splatnosti. Po uplynutí tejto doby sa rozlišuje či sa jedná len o samostatný webhosting (doména je teda registrovaná inde) alebo webhosting s doménou (doména je registrovaná u nás). V prípade samostatného webhostingu sa čaká maximálne 20 dní na úhradu, potom je webhosting zablokovaný. Odblokovaný bude až po uhradení faktúry a po uhradení poplatku za znovuzapojenie služby (€9,99). V prípade webhostingu s doménou sa po čase deaktivuje doména a najneskôr do 30 dní je webhosting i s doménou automaticky vymazaný z nášho systému.


Prečo nie je dostupnosť Vaších služieb 100%?


Nebudeme zavádzať zákazníka tvrdením 100% dostupnosti, ktorá v skutočnom svete nie je reálna. 100%-ná dostupnosť jednoducho neexistuje. Ak vám niekto ponúka 100% dostupnosť, klame! Za našimi službami si ale stojíme a preto uvádzame dostupnosť vyššiu ako 99,9%.